شنبه - چهارشنبه 20:00 - 12:00 051-38444602 info@drmaryamrahmani.com

جراحی دندان عقل

با بهره گیری از تجهیزات روز دنیا
صفحه اصلی > خدمات > جراحی دندان عقل
جراحی دندان عقل

جراحی دندان عقل

به سومین دندان آسیا،دندان عقل گفته می شود.این دندان در قوس فکی قرار دارد و آخرین دندان دائمی است که در دهان رشد می کند. دندان عقل معمولا به صورت روییده، نیمه نهفته، نهفته یا ممکن است اصلا وجود نداشته باشد یا بیش از یک عدد در هر طرف دهان روییده شود.

دندان عقل اگر در جای خود و و به طور کامل در بیاید احتیاج به کشیدن ندارد و فرد می تواند از آن دندان به طور مفید و کارا استفاده نماید که این حالت بسیار کم به وجود می آید ولی اگر دندان عقل به صورت نیمه نهفته و یا نهفته دارای عوارضی مانند درد، تورم و التهاب، بلعیدن غذا با درد، بوی بد دهان همراه باشد باید این دندان جراحی و یا کشیده شود.

سوالات متداول

آیا کشیدن دندان عقل ضروری است؟

دندان عقل اگر درموقعیت صحیح رویش یابد، مانند سایر دندانها مفید و مؤثر بوده و علی رغم تصور غلط عامیانه در این موارد نباید کشیده شوند ولی این حالت به صورت کمتری اتفاق میافتد و رویش دندان عقل اغلب با مشکلاتی همراه است. حتی در صورت رویش مناسب این دندان به علت موقعیت آن و عدم دسترسی مناسب جهت رعایت بهداشت بیشتر دچار پوسیدگی میشوند.

آیا جراحی دندان عقل دارای درد بسیار زیادی است؟

در حالت کلی این باور غلط وجود دارد که کشیدن یا جراحی دندان عملی است با درد فراوان،چرا که اولین اقدام بی حسی کامل ناحیه مورد نظر توسط دندانپزشک است تا حدی که شما هیچ گونه احساس درد و ناراحتی ای را تجربه نکنید.به طور معمول تنها موردی که برای فرد قابل احساس است فشار خفیف است زیرا دندانپزشک دندان را به آرامی به سمت جلو و عقب تکان میدهد.

قطع شدن خون ریزی تا چه مدت طول می کشد؟

خونریزی بعد از کشیدن  یا جراحی دندان عقل معمولاً خفیف تا متوسط ​​است. برای تشویق لخته شدن خون در چند ساعت اول، گاز پنبه ای را با دقت گاز بگیرید. در عرض چند ساعت پس از عمل، خونریزی باید متوقف شود، اگرچه ممکن است یک روز یا بیشتر تراوش خفیف داشته باشید.

درصورت نکشیدن دندان عقل چه اتفای خواهد افتاد؟

اگر پس از توصیه دندانپزشک، دندان عقل خود را بیرون نیاورید، دندان عقل شما می تواند باعث جابجایی و شلوغی دندان های دیگر شما شود. همچنین می تواند دردناک باشد.

رزرو زمان ویزیت

کارشناسان ما حداکثر تا 24 ساعت بعد از رزرو با شما تماس خواهند گرفت.

لطفا ابتدا فرم زیر رو پر کنید و در قسمت توضیحات مفصلا مشکل خود را شرح دهید. بعد از تماس همکاران ما با شما زمان ویزیت قطعی شما اعلام خواهد شد. در ضمن توجه داشته باشید تا قبل از پرداخت هزینه زمان رزرو شده قطعی نخواهد بود.


آدرس کلینیک

مشهد - بلوار کلاهدوز - نبش کلاهدوز 13 - پلاک 44 - واحد 1

051-38444602
09365618583
info@drmaryamrahmani.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه20:00 - 12:00