شنبه - چهارشنبه 20:00 - 12:00 051-38444602 info@drmaryamrahmani.com

ارتودنسی

با بهره گیری از تجهیزات روز دنیا
صفحه اصلی > خدمات > ارتودنسی
ارتودنسی

ارتودنسی

ارتودنسی یک تخصص در دندان پزشکی می باشد که به انگلیسی(Orthodontics) گفته می شود که مشکلات بایت یعنی نامناسب بودن سطح تماس دندان های بالا و پایین با یکدیگر را اصلاح می نماید.

 

ارتودنسی در موارد ذیل کاربرد دارد:

 

الف)اصلاح درهم ریختگی دندان ها که می تواند ناشی از عوامل متعدد مانند عدم تناسب سایز دندان ها و قوس فکی باشد.

 

ب)اصلاح طریقه بسته شدن دندان ها روی هم (اصلاح اکلوژن).

 

درمان می‌تواند ظاهر دندان‌ها را بهبود بخشد،می‌تواند به عملکرد بهتر جویدن و گفتار نیز منجر شود و در برخی موارد از دندان‌ها در برابر آسیب یا پوسیدگی محافظت کند.

 

برای دستیابی به این اهداف، انتخاب دندانپزشک مناسب مهم ترین نکته برای اتخاذ عمل است در کلینیک دندانپزشکی دکتر مریم رحمانی انواع روش های ارتودنسی انجام پذیر است.

سوالات متداول

سن مناسب برای شروع درمان ارتودنسی چه زمانی است؟

سن مناسب برای درمان ارتودنسی کودکی است چون در کودکی استخوانها و دندانها در حال رشد هستند و می توان رشد آنها را به نحو مورد نظر هدایت کرد. توصیه می‌شود کودکان را در سن هفت سالگی نزد متخصص ارتودنسی ببرید. اگر ارتودنتیست مشکلی ببیند که نیاز به اصلاح دارد یا پیش بینی می شود مشکلی در آینده به وجود بیاید، با درمان ارتودنسی پیشگیرانه از آن جلوگیری کرده و یا آن را ساده تر می کند. با این حال هیچ وقت برای درمان ارتودنسی دیر نیست. در هر سنی که باشید، می توانید برای انجام این درمان اقدام کنید.

پیش از انجام درمان ارتودنسی چه اقدمات دندانپزشکی دیگری لازم است؟

دندانپزشک با انجام معاینات دهانی و گرفتن گرافی های مربوطه وضعیت کامل دندان ها را پیش از انجام درمان ارتودنسی بررسی خواهد کرد ،و درصورت مشاهده پوسیدگی ابتدا تمامی درمان های لازم برای رفع خرابی دندان ها انجام خواهد گرفت و سپس انجام ارتودنسی قابل اجرا است.

مقاوم ترین روش بین تمامی روش های ارتودنسی کدام است و چرا؟

مقاوم ترین روش بین اقسام روش های ارتودنسی ،انجام ارتو با استفاده از براکت ثابت است، براکت فلزی بسیار محکم و مقاوم است و در مقایسه با روش های دیگر خیلی کمتر دچار شکستگی و آسیب می شود.

 

آیا قابلیت انجام ارتودنسی با کمترین میزان دخالت در زیبایی وجود دارد؟

بله، انجام ارتودنسی با استفاده از روش هایی چون براکت سرامیکی ،براکت پشت دندانی،الاینر شفاف وجود دارد که درتمامی روش های گفته شده درمان ارتودنسی با کمترین میزان دخالت و آسیب به زیبایی انجام می شود.

رزرو زمان ویزیت

کارشناسان ما حداکثر تا 24 ساعت بعد از رزرو با شما تماس خواهند گرفت.

لطفا ابتدا فرم زیر رو پر کنید و در قسمت توضیحات مفصلا مشکل خود را شرح دهید. بعد از تماس همکاران ما با شما زمان ویزیت قطعی شما اعلام خواهد شد. در ضمن توجه داشته باشید تا قبل از پرداخت هزینه زمان رزرو شده قطعی نخواهد بود.


آدرس کلینیک

مشهد - بلوار کلاهدوز - نبش کلاهدوز 13 - پلاک 44 - واحد 1

051-38444602
09365618583
info@drmaryamrahmani.com

ساعت کاری

شنبه - چهارشنبه20:00 - 12:00